Бүгін #простоосложном айдарында біз үш жолмен соттылықтың болуы немесе болмауы туралы анықтаманы қалай алуға болатынын айтамыз.

Бірінші әдіс-электрондық үкімет порталы арқылы egov.kz;
Портал арқылы egov.kz Жеке кабинетке бір реттік пароль арқылы немесе ЭЦҚ-кілттің көмегімен кіру қажет;
«Жұмысқа орналастыру және жұмыспен қамту «бөлімінде» соттылығының болуы не болмауы туралы анықтама беру «қызметін таңдау және онлайн қызметке тапсырыс беру;
Бұдан әрі смс-парольді, ЭЦҚ-кілтті немесе ЭЦҚ-кілтті (мобильді электрондық цифрлық қолтаңба) пайдалана отырып, қызметке қол қою қажет.
…Қызмет көрсету мерзімі-10 минут; қосымша тексеру жүргізу қажет болған жағдайда – 5 жұмыс күні.
✅ Осы анықтаманы алудың екінші жолы – «eGov mobile» қосымшасы арқылы»;
Бұл үшін мобильді телефонға eGov mobile қосымшасын жүктеу және авторлау жеткілікті;
Сондай-ақ, оны қызметтер каталогынан табуға болады («жұмысқа орналастыру және жұмыспен қамту» бөлімі), оған тапсырыс бересіз.
🕑 10 минут ішінде Сіз туралы анықтама (қажет болған жағдайда, қосымша тексеру – 5 жұмыс күні. Шетелге шыққан жағдайда-5 жұмыс күні).
✅ Және сотталмағандығы туралы анықтаманы алудың үшінші жолы – Telegram-bot арқылы;
📌 Да мессенджере Telegram ашу диалогтық терезе ботпен @EgovKzBot2.0 таңдайсыз Қызметтер «»;
Әрі қарай «Топ-қызметтер» немесе «сот ісін жүргізу» бөлімінде «мессенджер арқылы соттылықтың болуы немесе болмауы туралы анықтаманы» басасыз»;
Келіп түскен терезеде енгізу қажет смс-код келеді, содан кейін Сіздің өтініміңіз өңделетін болады және сіз оны телефонға жүктеп алуға немесе e-mail-ге жіберуге болатын анықтаманы аласыз.