_DSC6077

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында атқарылған жұмыстар.

Елбасы хал­қы­мыздың тағылымы мол тарихы мен ұлттық салт-дәстүрлерін елде жүргізіліп жатқан саяси реформа мен экономикалық жаңғырудың өзегіне айналдыра отырып, әрбір қазақстандықтың санасын жаңғыртудың негізгі бағыттарын белгілеп бергені белгілі. Соған сәйкес, ауданымызда әржүктелген тапсырмаларды жүзеге асыруға байланысты жұмыстар қарқын алуда.

Елбасының «Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласының Туған жер жобасының «Рухани қазына» кіші бағдарламасының «Қасиетті Қазақстан» бағыты аясында, Сарыағаш ауданынын ОҚО бойынша жергілікті маңызы бар қасиетті орындар тізіміне 5 орын (Олар: 1. Ердәуіт қадам жайы. 2. Шаймерден ата әулиесі. 3.Жабай тоқсаба әулие кесенесі. 4. Сөс-сөк әулие. 5. Иса ата (Ыстық ата әулие кесенесі)) енген болатын. Алайда белгілі себептермен Сөк-сөк ата әулиесі аталған тізімнен алынды.

Жоғарыда аталған 4 нысанға бағыт-бағдар беретін бағаналар мен төл құжаттары жасалынып, ақпан айында орнатылды.

Елбасының «Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласының Туған жер жобасының «Рухани қазына» кіші бағдарламасының «Туған жер-туған ел» бағыты аясында «Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру» жобасы бойынша Сарыағаш ауданы аумағына қала, кент, ауыл және ауылдық округтерде әр апта сайын сенбіліктер өткізіліп тұрады.

Елбасының «Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласын ел арасында түсіндіру бойынша аудан әкімдігі және аудандық ардагерлер кеңесі, аудан зиялыларымен бірлесіп арнайы жұмыс тобы құрылып насихаттау жұмыстарын жүргізді.

Елбасының «Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында жыл басынан бастап бүгінгі таңға дейін 49 мәдени іс-шара өткізілді. Қысқаша тоқтала кетсек; Адам бойына имандылық қасиеттерді қалыптастыру, жастарды әдепті, сабырлы болуға тәрбиелеу, ұмыт бола басқаған дәстүрді жаңғырту мақсатында жергілікті жыршы-термеші Абылай Бөріхановтың шығармашылық кеші, «Кітап білім бұлағы», «Ауылым-алтын бесігім», «Ынтымағы жарасқан – Қазақстан» «Рахмет саған, туған жер» атты іс-шаралар өткізілді.

Сонымен қатар «Тәрбие және білім» кіші бағдарламасы бойынша жалпы 714 іс-шаралар өткізілді.

«Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында ауданда ақпараттық сүйемелдеу жұмыстары тұрақты атқарылып келеді.

Ақпараттық-талдаубағдарламаларыаясындабаспа БАҚ беттерінде арнайы айдарлар ашылды. Аудандық «Сарыағаш» қоғамдық-саяси газеті беттерінде мақалалар жариялануда және «СӘТ» теленарнасында бағдарламааралықсюжеттеркөрсетіліміұйымдастырылуда. «Сарыағаш» радиоарнасында аудио-ролик айналымыменқамтамасызетілуде.

Бүгінгі күнге дейін бағдарламалық мақала бойынша аудандық БАҚ беттерінде 393 мақала жарияланып, оның ішінде «СӘТ» телеарнасында 27 сюжет, интернет кеңістіктерде- 91 материал, әлеуметтік желілерде -117 пост, 280 тан астам пікірлер мен ұсыныстар жарияланды.

Сонымен қатар бұл айдарлар мен сюжеттер барысында аудандағы қоғам, мәдениет қайраткерлері, бизнес өкілдері, саяси сарапшылар, қоғамдық пікір көшбасшыларының пікірлері, сұхбаттары, мақалалары жариялануда.

«Рухани жаңғырудың» ақпарат толқыны кіші бағдарламасы аясында аудандағы барлық қала, кент, ауыл және ауылдық округтерде іс-шаралар жоспары жасалынып, маңызды да тәрбиелікмәніжоғарышараларіскеасырылуда.

Елбасының «Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында аудандағы БАҚ беттерінде жарияланған мақалалар тізбесі

БАҚ атаулары

«Рухани жаңғыру»

«100 жаңа есім»